Осінь радує око фарбами, а ось погодою не завжди. Нюанси сезону можуть помітно зіпсувати здоров’я очей, додавши в життя значну частину дискомфорту. Розберемося, з чим можемо зіткнутися і як цього уникнути.

Вітер в обличчя. Пориви осіннього пронизливого вітру заважають фокусуванню зору, створюють додаткове навантаження на судини та м’язи очного дна і можуть спровокувати подразнення очей. Особливо дістається тим, хто носить контактні лінзи. Вітряна погода провокує відчуття сухості та піску в очах: кон’юнктива недостатньо омивається слізною рідиною, звідси печіння і почервоніння. Вдома осінь не перечекаєш, тому потрібно допомогти очам: наприклад, регулярно їх зволожувати. Спеціальні краплі відновлюють запаси і якість слізної рідини, змивають з рогівки мікрочастинки пилу, запобігають почервонінню і пересиханню очей.
Алергія на осінь. Опале листя, вогкість в сезон дощів і туманів можуть викликати свербіж, сльозотеча і почервоніння очей. Якщо ця проблема актуалізується від осені до осені, є сенс зробити алергопроби, запастися антигістамінними препаратами та зволожуючими краплями.
Не завадить зміцнити орган зору вітамінами з лютеїном, зеаксантином, цинком, селеном, міддю, марганцем в складі. Вітаміни Е, С, В2, В6 і В12 теж неодмінно мають бути в такому комплексі.
Холодне повітря. Переохолодження в міжсезоння — звичайна справа: начебто вчора було тепло, а сьогодні вийшов без нічого і промерз. Як підсумок в організмі прокидаються інфекції, запускаються запальні процеси, найпоширеніший з яких кон’юнктивіт. Його основні симптоми: почервоніння очей, виділення жовтуватого або жовто-зеленого кольору, злипання вій вранці. Щоб уникнути неприємностей, важливо одягатися по погоді та не забувати про зволоження очей спеціальними краплями, що відновлюють слізну плівку, знімають почервоніння, втому, подразнення.