В останні роки навантаження на очі значно збільшилося. Насамперед це пов’язано з використанням часто декількох електронних гаджетів. Саме тому зниження гостроти зору все більше спостерігається у молодому віці. Для того, щоб зберегти зір, важливо дотримуватися простих правил. Адже догляд за очима має бути невід’ємною частиною життя кожної людини.

Догляд за очима: прості правила
Основа здорового зору – правильне харчування. Адже при нестачі важливих мікроелементів і вітамінів страждають не тільки внутрішні органи, але й очі. Наприклад, при нестачі в раціоні вітаміну А, що міститься в печінці, яйцях, моркві, може погіршитися нічний зір (гемералопія або куряча сліпота). Для здоров’я очей корисно вживати в їжу листяну зелень, темно-зелені, жовто-оранжеві, червоні овочі та фрукти, зернові і бобові, горіхи, морську рибу. Також, для поповнення раціону харчування потрібним набором вітамінів і мікроелементів, використовуються лікарські препарати, БАДи.
Проте, правила догляду за очима полягають не лише в дотриманні правильного раціону харчування, а й у веденні активного, здорового способу життя. Куріння і вживання алкоголю негативно позначається на здоров’ї органа зору, тому необхідно відмовитися від куріння і обмежити прийом алкоголю. Також, потрібно регулярно виконувати гімнастику для очей.
Зорова напруга при довготривалому використанні електронних гаджетів.
Для того, щоб підтримати його в нормальному стані, потрібно забезпечити належний догляд за очима в домашніх умовах. Прості вправи для зміцнення очних м’язів можна виконувати де завгодно, а в поєднанні з правильно підібраними вітамінами і мікроелементами, вони принесуть велику користь, допоможуть поліпшити та зберегти гостроту зору надовго.
Догляд за очима полягає не лише в правильному харчуванні та веденні здорового способу життя. Слід користуватися зволожуючими краплями для очей. Ці засоби допоможуть боротися із сухістю очей, печінням, позбавлять таких неприємних симптомів, як відчуття піску в очах. Також, слід вчасно змивати макіяж, користуватися якісними косметичними засобами, дотримуватися правил гігієни, носити сонцезахисні окуляри у весняно-літній період, що допоможе уникнути негативного впливу ультрафіолету, дотримуватися режиму сну.
Проте, якщо у Вас вже з’явилися проблеми з зором, необхідно звернутися по допомогу до лікаря-офтальмолога. Він порекомендує медикаменти, підбере окуляри\лінзи, а за потреби запропонує необхідні інструментальні методи лікування.